PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Dofinansowano ze środków
Muzeum Historii Polski
w Warszawie
w ramach Programu
"Patriotyzm Jutra"

Medal „Niezłomnym w Słowie” PDF Drukuj Email

17 lutego 2011 r., o godzinie 16.00. Kapituła medalu "Niezłomnym w Słowie" w składzie: kanclerz Mieczysław Gil; członkowie: Krzysztof Budziakowski, Krzysztof Bzdyl, Zbigniew Chłap, Leszek Długosz, Leszek Elektorowicz, Tomasz Gąsowski, Wojciech Grzeszek, Stanisław Handzlik, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Adam Macedoński, Wojciech Marchewczyk, Bogusław Sonik, Grzegorz Surdy, wręczyła medale osobom, które w latach 80- tych XX w. działały na rzecz wolności słowa.
Uroczystość II edycji odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, w Sali Obrad.

Lista osób, które otrzymały medale w czasie uroczystości 17 lutego 2011 roku:

Zbigniew Stawarz
Zbigniew Fijak
Józef Mandryk
Zbigniew Paradowski
Aleksander Sułek
Zbigniew Kiełtucki
Krystyna Starzyńska
Andrzej Jaskowski
Józefa Pożalska
Lech Matyjaśkiewicz
Wiesław Mazurkiewicz
Marian Bracha
Wiesław Sidzina
Edward Kuliga
Zbigniew Ferczyk
Jan Kądziołka
Józef Bobela
Stanisław Zięba
Kazimierz Łapczyński
Jan Żurek
Stanisław Malara
Adam Czachowski
Tadeusz Legutko
Aleksander Braś
Adam Kasprzyk
Marian Pryga
Stanisław Ślusarczyk
Cezary Kuleszyński
Zbigniew Strzeboński 
Janusz Barański
Jerzy Pocica
Piotr Fugiel
Grzegorz Fugiel
Adam Krokowski
Adam Chrząstek
Ryszard Pawłowski
Tadeusz Piasecki 
Krystyna Jamróz
Józef Jamróz
Zofia Bulska
Władysław Zawirski
Bogdan Serafin
Paweł de Barbaro
Piotr Hertig
Rafał Kunaszyk
Stanisław Pochwała
Barbara Smardz
Przemysław Modrzyński
Stanisław Iskra
Zdzisław Szczur
Wojciech Cydzik
Elżbieta Morawiec
Tadeusz Nitka 
Jerzy Bożyk
Wiktor Wszołek, 
Agnieszka Karchut Bryda 
Bogdan Rymanowski 
Adam Bednarczyk 
Paweł Tarnawski 
Wojciech Polaczek
Kazimierz Barczyk
Jacek Marchewczyk
Rafał Marchewczyk 
Krystyna Ryczaj- Marchewczyk
Zygmunt Grzesiak
Andrzej Sulikowski
Wiesław Hołdys
Leszek Wójtowicz
Ryszard Terlecki
Ryszard Lebiest
Józef Paluch
Jacek Boroń
Janusz Rybiński
Włodzimierz Pietrus
Katarzyna Kubisiowska 
Tomasz Balon 
Dorota Czech
Jacek Szpar
Ryszard Majdzik
Beata Majdzik-
Marian Banaś
Stanisław Kurnik- 
Józef Mroczek
Władysław Tyrański
Adam Szostek
Rafał Abratański
Wiesław Zabłocki
Alicja Szkaradek
Andrzej Szkaradek
Zygmunt Berdyczowski
Marek Bugno
Stanisław Dudek
Bogumiła Gurba
Józef Jarecki
Piotr Kałamarz
Henryk Kiwak
Tadeusz Krok
Zbigniew Leśniak

Lista osób, które otrzymały medale w czasie I edycji 22 września 2010 roku:

Tomasz Baranek
Ryszard Bocian
Jakub Bodziony
Grzegorz Ciepły
Janusz Cieślik
Fryderyk Czerwiński
Andrzej Długosz
Artur Dmochowski
Marek Domagała
Jacek Drosio
Marian Dubiel
Krzysztof Durek
Grzegorz Fimowicz
Wojciech Frazik
Jan Gębski
Una Gurawska-Mach
Krzysztof Gurba
Grzegorz Hajdarowicz
Jacek Hamela
Leszek Jaranowski
Artur Jarosz
Zdzisław Jurkowski
Romana Kahl-Stachiewicz
Krzysztof Kalinowski
Jarosław Kałuża
Ryszard Kaplita
Jolanta Kaplita
Jacek Klaś
Grzegorz Kopeć
Witold Korona
Grzegorz Kowalski
Marian Kozielski
Bronisław Krakowski
Karol Krasnodębski
Andrzej Kuchno
Piotr Kuliszewicz
Wiesław Kurczych
Stanislaw Kurek
Jolanta Kurnik
Zdzisław Kuzar
Jacek Lalak
Janina Lasia
Ryszard Lasia
Kazimierz Latocha
Dariusz Leśniak
Mirosław Lewandowski
Jarosław Lubkiewicz
Leonard Łącki
Maciej Mach
Maria Makuch
Janusz Makuch
Bolesław Małecki
Henryk Małecki
Janusz Markiewicz
Paweł Markiewicz
Jacek Mądry
Anna Mielniczuk
Jerzy Mielniczuk
Mariusz Moszkowicz
Anna Mroczek
Jacek Nalepa
Jacek Neumann
Tadeusz Nyczek
Wojciech Oberc
Andrzej Oczkoś
Barbara Okrągły
Sławomir Onyszko
Jerzy Orzeł
Jerzy Piasecki
Dariusz Piekło
Marta Piróg-Smoluch
Tomasz Placek
Jacek Płaza
Jan Polkowski
Edward Postawa
Janusz Pura
Mieczyslaw Pyrcz
Ryszard Pyzik
Mieczysław Pyzio
Jacek Ramotowski
Józef Ratajczak
Jan Rojek
Jerzy Roś
Dariusz Rupiński
Jerzy Rusek
Małgorzata Ryba
Krystyna Sadowska
Marek Sadowski
Jacek Sanocki
Tadeusz Sławik
Wojciech Smętek
Marian Stach
Teresa Starmach
Jan Studentowicz
Zdzisław Sumara
Jacek Swałtek
Marek Szczupak
Jerzy Szmid
Tadeusz Szydłowski
Aleksy Śledź
Czesław Świder
Czesław Talaga
Waldemar Tomczuk
Waleria Tumanik-Banasik
Paweł Turnau
Teresa Uryga-Sobol
Dariusz Walusiak
Dariusz Warpas
Wojciech Wiśniewski
Zbigniew Wojewoda
Artur Wroński
Andrzej Wszołek
Marcin Zaczek
Piotr Zawiślak
Paweł Zechenter
Piotr Zieliński
Barbara Zientarska
Jerzy Zięty

W imieniu członków Stowarzyszenia NZS 1980 gratulujemy odznaczonym, tym którzy nie ulękli się komunistycznego reżimu i szerzyli wolne słowo.

 
 

posłuchaj

luksusowe okna i drzwi drewniane, okna pasywne i energooszczędne

Ogrody Zimowe, Szkło Architektoniczne, tarasy, elewacje drewniane, oranżerie, werandy, przeszklenia wintegarden

bieżnia wodna Kraków, trening psów, laser, psy sportowe, rehabilitacja zwierząt Kraków, rehabilitacja zwierząt, na czterech łapach.