PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Dofinansowano ze środków
Muzeum Historii Polski
w Warszawie
w ramach Programu
"Patriotyzm Jutra"

Piknik Patriotyczno-Militarny

 

Piknik Patriotyczno-Militarny

 

Piknik Patriotyczno-Militarny
Błonia Zabierzowskie 2015

W dniach 7 i 8 listopada 2015 na Błoniach Zabierzowskich pod Krakowem odbędzie się pierwszy, rodzinny Piknik Patriotyczno-Militarny. Celem wydarzenia jest promocja postaw patriotycznych, a także edukacja w zakresie historii Polaków na frontach II wojny światowej w łatwo przyswajalny i ciekawy sposób.

 

Osią atrakcji przygotowanych dla bywalców imprezy będzie obecność rekonstruktorów z czołowych Polskich stowarzyszeń działających w tym obszarze. Oprócz ekspozycji „żywego kadru” z frontu II wojny światowej przedstawianego w ramach nasyconej sprzętami i bronią z epoki „dioramy” zobaczymy też widowiskową inscenizację. Pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rekonstruktorów Feldgrau zobaczymy prawdziwą bitwę z udziałem Polskich, Niemieckich i Amerykańskich żołnierzy, a także Holenderskich partyzantów.

 

Dla kontrastu w trakcie imprezy będzie można zobaczyć również przedstawicieli współczesnej polskiej armii, który pojawią się na Błoniach Zabierzowskich za sprawą 6 Brygady Powietrznodesantowej. Krakowska jednostka ubarwi imprezę w Zabierzowie wysyłając na Piknik drużynę szturmową wraz ze sprzętem i bojowym pojazdem.

 

Podczas Pikniku Patriotyczno-Militarnego odbędą się także koncerty muzyczne. Na odwiedzających czekać będą: Krakowska Orkiestra Staromiejska czy Artyści Klubu Wojsk Specjalnych. Młodsze pokolenie twórców patriotycznych reprezentowane będzie solistkę Magdę Chołuj, a także rapera Tadka Solo czy zespół Irydion.

 

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, na których czekać będą zabawy organizowane przez animatorów z pobliskiego Rogatego Rancza.

 

Imprezę swoim honorowym patronatem objęli:

  • Marszałek Województwa Małopolskiego Pan  Marek Sowa
  • Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller
  • Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan
  • Senator Mieczysław Gil
  • Stowarzyszenie NZS 1980

Informacji na temat Pikniku szukaj na:

 
 

posłuchaj

luksusowe okna i drzwi drewniane, okna pasywne i energooszczędne

Ogrody Zimowe, Szkło Architektoniczne, tarasy, elewacje drewniane, oranżerie, werandy, przeszklenia wintegarden

bieżnia wodna Kraków, trening psów, laser, psy sportowe, rehabilitacja zwierząt Kraków, rehabilitacja zwierząt, na czterech łapach.