Spotkanie karnawałowe

2 czerwca 2010

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia NZS 1980 zapraszamy na Spotkanie karnawałowe, w trzech częściach w Chimerze, 9 stycznia 2009 r., o godz 18.00.


1. Godz. 18.00 – 19.20: Kościół polski po komunizmie
Panel z udziałem ks. Prof. Szczepaniaka, Romana Graczyka, Macieja Zychowicza
Moderator: Marek Mikos
2. Godz. 19.30 – do wyczerpania: Kolędowanie
3. Impreza

Ad 1 – DEBATOWANIE. W karnawałowy wieczór zajmiemy się trudnym tematem, za który jednak wszyscy powinniśmy się czuć odpowiedzialni: my Kościół Boży – duszpasterze i owce (białe i czarne:).

W krótkim czasie (80 minut) postaramy się przynajmniej poruszyć problem w jego złożoności, nie zamiatając pod dywan trudnego problemu rozliczeń Kościoła z przeszłością, ale próbując też przynajmniej zastanowić się, co takiego jest w nas, że Kościół polski jakże często jest letni, a kiedy już staje się gorący, wywołuje często odruch obcości u inteligentów, którymi chyba mimo wszystko jesteśmy.

Ad 2 – KOLĘDOWANIE. Gospodarz naszych spotkań Artur Wroński: historyk, reżyser, właściciel Chimery, a przede wszystkim nasz przyjaciel, od pewnego czasu urządza u siebie zbiorowe śpiewania. 21 grudnia po raz pierwszy takie śpiewanie – pieśni adwentowych i kolęd, odbyło się w gronie NZS1980. Grono było kameralne – 19 osób, atmosfera wspaniała – dzięki Arturowi (dziękujemy Ci, Drogi przyjacielu) Jego śpiewnikowi i Jego ludziom (wspaniale śpiewająca dawne pieśni i nadająca wraz z akompaniatorem ton naszemu śpiewaniu Ania, która na bis zaśpiewała na swoją kolędę i sentymentalną pieśń na rodzimą góralska nutę). Artur twierdzi, że na tle innych grup potrafimy śpiewać i szczerze cieszyć się z tego, a ochota na śpiewanie powstała taka, że postanowiliśmy po zdyscyplinowanym czasowo – do 1h 20 min. Kościele po komunizmie, oddać głos nam wszystkim.

Ad 3 – Impreza Karnawałowa.