Zmarł Andrzej Nelicki

22 sierpnia 2011

Z żalem informujemy, iż zmarł Andrzej Nelicki, członek NZS. Rodzinie składamy kondolencje.

Andrzej Nelicki

ur. 6 marca 1957 r., zm. 17 sierpnia 2011 r.

Andrzej był absolwentem II LO w Krakowie oraz ukończył Budownictwo Lądowe na Politechnice Krakowskiej, gdzie działał w NZS. Po studiach pracował w Instytucie Mechaniki Górotworu PAN w Krakowie. W roku 1992 założył firmę handlowo-usługową Termico S.C. (branża budowlana – systemy grzewcze).

Andrzej był długoletnim członkiem Oddziału Krakowskiego Unii Polityki Realnej oraz członkiem-sygnatariuszem  UPR, wchodził też w skład jej władz centralnych (członek Konwentyklu UPR, sędzia Sądu Naczelnego UPR, w latach 2002-2005 prezes Sądu Naczelnego UPR). Działał w krakowskich strukturach samorządowych, w latach 1999-2006 był radnym II Dzielnicy – Grzegórzki.

W 2005 r. doznał masywnego wylewu krwi do mózgu. Pomimo stałej, intensywnej rehabilitacji nie odzyskał już możliwości poruszania się. Opiekowała się nim najbliższa rodzina. Do końca żywo interesował się polskim życiem publicznym.

Był podpopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz beneficjentem akcji Stowarzyszenia NZS 1980, przeznaczającej odszkodowania sądowe za uwięzienie w czasie stanu wojennego na cele charytatywne – z tych środków zostało zakupione dla Niego profesjonalne łóżko.

Odszedł otoczony opieką i miłością rodziny oraz przyjaciół. Przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia, w wyniku zatoru płucnego.