Tomek jest ciężko chory, potrzebna pomoc

16 lutego 2015

Fundacja Wolność i Pokój prosi  wszystkich przyjaciół, uczestników i sympatyków o pomoc finansową dla chorego Tomasza Borewicza,  znanego w środowisku jako Belfer, u którego zdiagnozowano nowotwór trzuski. Tomek jest na studiach doktoranckich Uniwersytetu Wrocławskiego, lecz nie pobiera stypendium. Do tej pory utrzymywał się z prac zleconych i wykładów, w tej chwili nie ma żadnego źródła dochodu a chce rozpocząć skoncentrowaną terapię żywieniową, która jest  kosztowna.

W latach 80-tych zorganizował i prowadził NZS w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku, był redaktorem pisma „Kontakty” Z uczelni  został relegowany. Jako uczestnik WiP-u , a potem lider  Porozumienia na Rzecz Energetyki Alternatywnej (skupiającego wszystkie liczące się organizacje ekologicznego w kraju) był współorganizatorem   kampanii  przeciwko budowie E. J. Żarnowiec (w tym referendum społecznego na terenie woj. gdańskiego)

Twórca i opiekun rucha Twe-Twa – grupy młodzieżowej, nastawionej na propagowanie i uczenie się postawy sprzeciwu obywatelskiego opartego na zasadach „non-violence”.

Był  organizatorem strajku w maju 1988 na Uniwerytecie Gdańskim i uczestnikiem  strajków sierpniowych w 1988 (drukarz na terenie parafii św. Brygidy w Gdańsku).

W 1986 został zatrzymany w Areszcie Śledczym w Słupsku  za posiadanie wydawnictw nielegalnych  i przez blisko miesiąc osadzony w tzw. sztywnej celi wraz  z osobami skazanymi na wyrok śmierci za morderstwa na tle rabunkowym. Prowadził  2- tygodniową głodówkę w celu uzyskania statusu więżnia politycznego, zwolniony po  miesiącu ze względu na zły stan zdrowia.

Prosimy o wpłaty na nr konta :
PEKAO SA nr 14 1240 6175 1111 0010 3789 4118
z dopiskiem:
„Na cele statutowe na pomoc dla Tomka Borewicza”

https://fundacjawip.wordpress.com/2015/02/07/tomek-jest-ciezko-chory-potrzebna-pomoc/